Air Condenser For Mercedes-Benz C-Class C200 CGI Kompressor W203 Petrol 2003- 07
Description
Features
Product Specification:-
| Part No. | CNX782 |
| Type | AIR CONDITIONING CONDENSER |
| Brand | OEX |
| Unit of Measure | EACH |
| Description | Behr Hella Air Conditioning Condenser Parallel Flow Inlet Pad Outlet Pad |
| Warranty | One Year |
| Condenser Type | Parallel Flow |
| Inlet Fitting | Pad |
| Length | 630mm |
| Outlet Fitting | Pad |
| Weight | 4.5kg |
| Height | 380mm |
| Thickness | 16mm |
| Product Group 1 | COOLING |
| Product Group 2 | AIR CONDITIONING |
Features:-
• To Suit: Mercedes-AMG C180, 200, 230, 240, 320 1.8L, 2.0L, 2.5L, 2.6L & 3.2L 11/2000 - 01/2008
• CLC200 1.8L 07/2008 - 06/2011
Vehicle Compatibility
Note : The given information is only for reference purpose , Would request you to please contact prior purchase with Vehicle vin# & other details such as Make, Model, Sub-Model, Engine, Year Range.
The product images shown are for Display purposes only and may not be an exact representation of the product.
MERCEDES-AMG C32 W203 3.2L M112 SOHC-PB 18v Supercharged MPFI V6 260kW 5sp Auto 4dr Sedan RWD [01/01 - 12/04]
MERCEDES-AMG C55 W203 5.4L M113 SOHC-PB 24v MPFI V8 270kW 5sp Auto 4dr Sedan RWD [01/04 - 12/07]
MERCEDES-BENZ C180 KOMPRESSOR W203 1.8L M271 DOHC 16v Supercharged MPFI 4cyl 105kW 5sp Auto 4dr Sedan RWD [01/02 - 12/07]
MERCEDES-BENZ C180 KOMPRESSOR W203 1.8L M271 DOHC 16v Supercharged MPFI 4cyl 105kW 6sp Man 4dr Sedan RWD [01/02 - 12/07]
MERCEDES-BENZ C180 W203 2.0L M111 DOHC 16v MPFI 4cyl 95kW 5sp Auto 4dr Sedan RWD [01/00 - 12/02]
MERCEDES-BENZ C180 W203 2.0L M111 DOHC 16v MPFI 4cyl 95kW 6sp Man 4dr Sedan RWD [01/00 - 12/02]
MERCEDES-BENZ C200 KOMPRESSOR CL203 1.8L M271 DOHC 16v Supercharged MPFI 4cyl 120kW 5sp Auto 2dr Coupe RWD [01/02 - 12/07]
MERCEDES-BENZ C200 KOMPRESSOR CL203 1.8L M271 DOHC 16v Supercharged MPFI 4cyl 120kW 6sp Man 2dr Coupe RWD [01/02 - 12/07]
MERCEDES-BENZ C200 KOMPRESSOR CL203 2.0L M111 DOHC 16v Supercharged MPFI 4cyl 120kW 5sp Auto 2dr Coupe RWD [01/01 - 12/02]
MERCEDES-BENZ C200 KOMPRESSOR CL203 2.0L M111 DOHC 16v Supercharged MPFI 4cyl 120kW 6sp Man 2dr Coupe RWD [01/01 - 12/02]
MERCEDES-BENZ C200 KOMPRESSOR W203 1.8L M271 DOHC 16v Supercharged MPFI 4cyl 120kW 5sp Auto 4dr Sedan RWD [01/02 - 12/07]
MERCEDES-BENZ C200 KOMPRESSOR W203 1.8L M271 DOHC 16v Supercharged MPFI 4cyl 120kW 6sp Man 4dr Sedan RWD [01/02 - 12/07]
MERCEDES-BENZ C220 CDI W203 2.2L OM611 DOHC 16v Turbo Diesel Inj. 4cyl 105kW 5sp Auto 4dr Sedan RWD [01/01 - 12/04]
MERCEDES-BENZ C220 CDI W203 2.2L OM611 DOHC 16v Turbo Diesel Inj. 4cyl 110kW 5sp Auto 4dr Sedan RWD [01/04 - 12/07]
MERCEDES-BENZ C230 W203 2.5L M272 DOHC-PB 24v MPFI V6 150kW 7sp Auto 4dr Sedan RWD [01/05 - 12/07]
MERCEDES-BENZ C240 W203 2.6L M112 SOHC-PB 18v MPFI V6 125kW 5sp Auto 4dr Sedan RWD [01/00 - 12/05]
MERCEDES-BENZ C320 W203 3.2L M112 SOHC-PB 18v MPFI V6 160kW 5sp Auto 4dr Sedan RWD [01/00 - 12/05]
MERCEDES-BENZ C350 W203 3.5L M272 DOHC-PB 24v MPFI V6 200kW 7sp Auto 4dr Sedan RWD [01/05 - 12/07]
Specifications
| Part No | CNX782 |
| Brand | OEX |
| Type | Air Condensers |
| Suitable for | Mercedes-Benz |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Zivor Australasia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
OEX Air Condenser For Skoda Octavia 1.6 TDI (1Z5) Wagon Diesel 2009-2013 #CNX870
$286.82 $178.97
OEX Air Conditioning Compressor For Bmw 328i F30 2.0l N20 B20 A #CXD0016
$1,388.89 $865.99
OEX Air Conditioning Compressor For Kia Magentis Mg 2.4l G4kc #CXH0009
$955.57 $595.86
OEX Air Conditioning Condenser For Jeep Commander Xh 3.0l Om642,exl #CNX284
$384.74 $240.01
OEX Air Conditioning Condenser For Toyota Corolla Zre152r 1.8l 2zr-fe #CNX1330
$424.32 $264.69
OEX Air Conditioning Condenser For Iveco Stralis At8 7.8l Cursor-8 #CNX169
$788.91 $491.96
OEX Air Conditioning Compressor For Peugeot 308 T7 1.6l Ep6cdt (5fv) #CXD0037
$1,488.90 $928.32
OEX Air Condenser For Volkswagen Jetta 2.0 FSI (1K) Sedan 2005-2010 #CNX870
$286.82 $178.97
