OEX Air Conditioning Compressor For Toyota Hilux Rzn147r 2.0l 1rz-e #CXD0032
Description
Features
Product Specification:-
| Part No. | CXD0032 |
| Type | AIR CONDITIONING COMPRESSOR |
| Brand | OEX |
| Unit of Measure | EACH |
| Description | OEX Air Conditioning Compressor 12V Direct Mount Denso 10PA15C Style |
| Warranty | Two Years |
| Clutch Diameter | 126mm |
| Compressor Mounting | Direct Mount |
| Fitting Type | Pad |
| Pulley Section | 4 Groove |
| Series | 10PA15C |
| Suits Unit Make | Denso |
| Voltage | 12 |
| Note | Use original manifold |
| Weight | 6.5kg |
| Oil Capacity | 160ml |
| Dust Cover Y/N | No |
| Product Group 1 | COOLING |
| Product Group 2 | AIR CONDITIONING |
Features:-
• To Suit: Toyota HiLux RZN147 - 174R 2.0L & 2.7L 08/1997 - 01/2005
Vehicle Compatibility
Note : The given information is only for reference purpose , Would request you to please contact prior purchase with Vehicle vin# & other details such as Make, Model, Sub-Model, Engine, Year Range.
The product images shown are for Display purposes only and may not be an exact representation of the product.
TOYOTA HILUX RZN147R 2.0L 1RZ-E SOHC 8v MPFI 4cyl 80kW 5sp Man 2dr Cab Chassis & Pickup RWD [01/97 - 12/02]
TOYOTA HILUX RZN149R 2.7L 3RZ-FE DOHC 16v MPFI 4cyl 108kW 4sp Auto 2dr Cab Chassis & Pickup RWD [01/97 - 12/05]
TOYOTA HILUX RZN149R 2.7L 3RZ-FE DOHC 16v MPFI 4cyl 108kW 4sp Auto 4dr Cab Chassis & Pickup RWD [01/97 - 12/05]
TOYOTA HILUX RZN149R 2.7L 3RZ-FE DOHC 16v MPFI 4cyl 108kW 5sp Man 2dr Cab Chassis & Pickup RWD [01/97 - 12/05]
TOYOTA HILUX RZN149R 2.7L 3RZ-FE DOHC 16v MPFI 4cyl 108kW 5sp Man 4dr Cab Chassis & Pickup RWD [01/97 - 12/05]
TOYOTA HILUX RZN154R 2.7L 3RZ-FE DOHC 16v MPFI 4cyl 108kW 4sp Auto 2dr Cab Chassis & Pickup RWD [01/98 - 12/05]
TOYOTA HILUX RZN154R 2.7L 3RZ-FE DOHC 16v MPFI 4cyl 108kW 5sp Man 2dr Cab Chassis & Pickup RWD [01/98 - 12/05]
TOYOTA HILUX RZN169R 2.7L 3RZ-FE DOHC 16v MPFI 4cyl 108kW 5sp Man 2dr Cab Chassis & Pickup 4WD [01/97 - 12/02]
TOYOTA HILUX RZN169R 2.7L 3RZ-FE DOHC 16v MPFI 4cyl 108kW 5sp Man 4dr Cab Chassis & Pickup 4WD [01/97 - 12/02]
TOYOTA HILUX RZN174R 2.7L 3RZ-FE DOHC 16v MPFI 4cyl 108kW 5sp Man 2dr Cab Chassis & Pickup 4WD [01/98 - 12/02]
Specifications
| Part No | CXD0032 |
| Brand | OEX |
| Type | Air Conditioning Compressor |
| Suitable for | TOYOTA |
| Shipping Weight | 7.0000kg |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Zivor Australasia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
OEX Air Conditioning Compressor For John Deere 6600 5.9l 6059t #CXD0025
$1,107.65 $690.66
OEX Air Conditioning Compressor For Mercedes-amg C43 S202 4.3l M113 #CXD0069
$1,224.31 $763.39
OEX Air Conditioning Compressor For Komatsu Pc220lc-8 6.7l Saa6d107e #CXZ0004
$886.82 $553.00
OEX Air Conditioning Compressor For Komatsu Pc35mr-3 1.6l 3d88e #CXZ0004
$886.82 $553.00
OEX A/C Compressor For Holden Berlina Ve Series 2 3.0l Hfv6 Lf1 Sidi #CXD0088
$1,176.40 $733.52
OEX Air Conditioning Compressor For Komatsu Pc450-lc 11.0l Saa6d125e #CXD0005
$1,326.40 $827.03
OEX Air Conditioning Compressor For Mitsubishi Verada Kj 3.5l 6g74 #CXM0006
$1,145.14 $714.04
New TE AUTOMOTIVE 12V 16 Amp A/c Compressor Relay For HSV Caprice REL-038
$46.24 $30.46

