OEX Air Conditioning Condenser For Holden Berlina Vz 3.6l Hfv6 Le0 #CNX231
Description
Features
Product Specification:-
| Part No. | CNX231 |
| Type | AIR CONDITIONING CONDENSER |
| Brand | OEX |
| Unit of Measure | EACH |
| Description | OEX Air Conditioning Condenser Parallel Flow Inlet Pad Outlet #5 FOR |
| Warranty | One Year |
| Condenser Type | Parallel Flow |
| Inlet Fitting | Pad |
| Length | 610mm |
| Outlet Fitting | #5 FOR |
| Receiver Drier | RDX117 |
| Weight | 4.2kg |
| Height | 425mm |
| Thickness | 19mm |
| Product Group 1 | COOLING |
| Product Group 2 | AIR CONDITIONING |
Features:-
• To Suit: Holden Commodore VZ Gen3 3.6L & 5.7L 08/2004 - 07/2007
• Commodore VZ Gen4 6.0L 08/2004 - 09/2007
Vehicle Compatibility
Note : The given information is only for reference purpose , Would request you to please contact prior purchase with Vehicle vin# & other details such as Make, Model, Sub-Model, Engine, Year Range.
The product images shown are for Display purposes only and may not be an exact representation of the product.
HOLDEN BERLINA VZ 3.6L HFV6 LE0 DOHC-PB 24v MPFI V6 4sp Auto 4dr Sedan RWD [08/04 - 07/06]
HOLDEN BERLINA VZ 3.6L HFV6 LE0 DOHC-PB 24v MPFI V6 4sp Auto 4dr Wagon RWD [08/04 - 07/07]
HOLDEN BERLINA VZ 5.7L Gen3 LS1 OHV 16v MPFI V8 4sp Auto 4dr Sedan RWD [08/04 - 07/06]
HOLDEN BERLINA VZ 5.7L Gen3 LS1 OHV 16v MPFI V8 4sp Auto 4dr Wagon RWD [08/04 - 07/07]
HOLDEN BERLINA VZ 6.0L Gen4 L76 OHV 16v MPFI V8 260kW 4sp Auto 4dr Sedan RWD [08/04 - 07/06]
HOLDEN BERLINA VZ 6.0L Gen4 L76 OHV 16v MPFI V8 260kW 4sp Auto 4dr Wagon RWD [08/04 - 07/07]
Specifications
| Part No | CNX231 |
| Brand | OEX |
| Type | Air Conditioning Condenser |
| Suitable for | HOLDEN |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Zivor Australasia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Air Conditioning Condenser For Holden Monaro Vz 5.7l Gen3 Ls1 09/04 - 12/05
$357.12 $241.38
OEX Air Conditioning Condenser For Hsv Statesman Vr 5.0l Lb9 304 Cu.in #CNX028
$347.54 $234.90
OEX Air Condenser For Volkswagen Jetta 1.6 (1K) Sedan Petrol 2006-2010 #CNX870
$286.82 $193.85
OEX Air Conditioning Condenser For Toyota Aurion Gsv40r 3.5l 2gr-fe Trd #CNX1170
$386.82 $261.45
OEX Air Conditioning Compressor For Bmw 125i E88 3.0l N52 B30 Ae #CXD0021
$1,383.42 $936.06
OEX Air Condenser For Audi A3 3.2 V6 Quattro 8PA 184kw H/B 2004-2009 #CNX870
$286.82 $193.85
OEX A/C Condenser For Ford Fairmont Au Iii 5.0l 302 Cu.in Windsor #CNX009
$357.12 $241.38
OEX Air Conditioning Condenser For Nissan Navara D22 2.4l Ka24e #CNX539
$459.73 $310.75
