OEX Air Conditioning Condenser For Iveco Stralis At8 7.8l Cursor-8 #CNX169
Description
Features
Product Specification:-
| Part No. | CNX169 |
| Type | AIR CONDITIONING CONDENSER |
| Brand | OEX |
| Unit of Measure | EACH |
| Description | OEX Air Conditioning Condenser |
| Warranty | One Year |
| Condenser Type | Parallel Flow |
| Inlet Fitting | Pad |
| Length | 645mm |
| Outlet Fitting | Pad |
| Receiver Drier | RDX441 |
| Note | Subcooled |
| Weight | 4.84kg |
| Height | 436mm |
| Thickness | 16mm |
| OEM Number | 41214450 |
| Product Group 1 | COOLING |
| Product Group 2 | AIR CONDITIONING |
Features:-
• To Suit: Iveco Stralis AD8/10 7.8L & 10.3L 01/2005 - 12/2005
• Stralis AS13 CURSOR-13, 12.9L 03/2005 >
• Stralis AT8/10/13/1435 CURSOR-8/10 7.8L, 10.3L & 12.9L 03/2005 >
Vehicle Compatibility
Note : The given information is only for reference purpose , Would request you to please contact prior purchase with Vehicle vin# & other details such as Make, Model, Sub-Model, Engine, Year Range.
The product images shown are for Display purposes only and may not be an exact representation of the product.
IVECO STRALIS AD10 10.3L CURSOR-10 (C10) SOHC 24v Turbo Diesel Direct Inj. 6cyl 12sp Automated Man Heavy Truck 6x4 [01/05 - 12/09]
IVECO STRALIS AD10 10.3L CURSOR-10 (C10) SOHC 24v Turbo Diesel Direct Inj. 6cyl 12sp Automated Man Heavy Truck 8x4 [01/05 - 12/09]
IVECO STRALIS AD13 12.9L CURSOR-13 (C13) SOHC 24v Turbo Diesel Direct Inj. 6cyl 16sp Automated Man Heavy Truck 6x4 [01/05 - 12/09]
IVECO STRALIS AD13 12.9L CURSOR-13 (C13) SOHC 24v Turbo Diesel Direct Inj. 6cyl 16sp Automated Man Heavy Truck 8x4 [01/05 ON]
IVECO STRALIS AD8 7.8L CURSOR-8 SOHC 24v Turbo Diesel Direct Inj. 6cyl 12sp Automated Man Heavy Truck 6x4 [01/05 ON]
IVECO STRALIS AS13 12.9L CURSOR-13 (C13) SOHC 24v Turbo Diesel Direct Inj. 6cyl 16sp Automated Man Heavy Truck 6x4 [01/05 ON]
IVECO STRALIS AT10 10.3L CURSOR-10 (C10) SOHC 24v Turbo Diesel Direct Inj. 6cyl 12sp Automated Man Heavy Truck 6x4 [01/05 - 12/09]
IVECO STRALIS AT10 10.3L CURSOR-10 (C10) SOHC 24v Turbo Diesel Direct Inj. 6cyl 12sp Automated Man Heavy Truck 8x4 [01/05 - 12/09]
IVECO STRALIS AT13 12.9L CURSOR-13 (C13) SOHC 24v Turbo Diesel Direct Inj. 6cyl 16sp Automated Man Heavy Truck 6x4 [01/05 - 12/09]
IVECO STRALIS AT13 12.9L CURSOR-13 (C13) SOHC 24v Turbo Diesel Direct Inj. 6cyl 16sp Automated Man Heavy Truck 8x4 [01/05 ON]
IVECO STRALIS AT8 7.8L CURSOR-8 SOHC 24v Turbo Diesel Direct Inj. 6cyl 12sp Automated Man Heavy Truck 6x4 [01/05 ON]
Specifications
| Part No | CNX169 |
| Brand | OEX |
| Type | Air Conditioning Condenser |
| Suitable for | IVECO |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Zivor Australasia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
OEX Air Condenser For Skoda Octavia 1.6 TDI (1Z5) Wagon Diesel 2009-2013 #CNX870
$286.82 $178.97
OEX Air Conditioning Compressor For Bmw 328i F30 2.0l N20 B20 A #CXD0016
$1,388.89 $865.99
OEX Air Conditioning Compressor For Kia Magentis Mg 2.4l G4kc #CXH0009
$955.57 $595.86
OEX Air Conditioning Condenser For Jeep Commander Xh 3.0l Om642,exl #CNX284
$384.74 $240.01
OEX Air Conditioning Condenser For Toyota Corolla Zre152r 1.8l 2zr-fe #CNX1330
$424.32 $264.69
OEX Air Conditioning Compressor For Peugeot 308 T7 1.6l Ep6cdt (5fv) #CXD0037
$1,488.90 $928.32
OEX Air Condenser For Volkswagen Jetta 2.0 FSI (1K) Sedan 2005-2010 #CNX870
$286.82 $178.97
OEX Air Condenser For Skoda Octavia 2.0 TDI 1Z3 Hatchback 2005-2010 #CNX870
$286.82 $178.97
