New MEGUIARS Hybrid Ceramic Detailer 768ML - G200526
Description
Product Specification:-
| Part No. | G200526 |
| Type | CLEANERS & WASHES-BODY:RETAIL |
| Brand | MEGUIARS |
| Unit of Measure | EACH |
| Description | Meguiar's Hybrid Ceramic Detailer 768ml |
| Warranty | No Warranty |
| MSDS | Click Here |
| Item Type | Detailing Spray |
| Product Group 1 | CAR CARE |
| Product Group 2 | VEHICLE DETAILING |
Features:-
• Cleans & Protects: Spray detailer gently removes contaminants like dust, finger prints & bird droppings, while adding water beading protection
• Cutting-Edge Technology: Contains sophisticated Si02 Hybrid Ceramic protection
• Easy To Use: Removes light & fresh contaminants by easily spraying on, wiping off
• Enhances Protection: Enhances waxes, coatings & sealants
• Achieve A Just-Washed Look: Gently remove fresh contaminants between regular washes before they have the chance to bond
Features
Product Specification:-
| Part No. | G200526 |
| Type | CLEANERS & WASHES-BODY:RETAIL |
| Brand | MEGUIARS |
| Unit of Measure | EACH |
| Description | Meguiar's Hybrid Ceramic Detailer 768ml |
| Warranty | No Warranty |
| MSDS | Click Here |
| Item Type | Detailing Spray |
| Product Group 1 | CAR CARE |
| Product Group 2 | VEHICLE DETAILING |
Features:-
• Cleans & Protects: Spray detailer gently removes contaminants like dust, finger prints & bird droppings, while adding water beading protection
• Cutting-Edge Technology: Contains sophisticated Si02 Hybrid Ceramic protection
• Easy To Use: Removes light & fresh contaminants by easily spraying on, wiping off
• Enhances Protection: Enhances waxes, coatings & sealants
• Achieve A Just-Washed Look: Gently remove fresh contaminants between regular washes before they have the chance to bond
Vehicle Compatibility
Specifications
| Part No | G200526 |
| Brand | MEGUIARS |
| Type | Vehicle Detailing |
| Shipping Weight | 0.7500kg |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Zivor Australasia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
New GEAR-X Microfibre - Drying, Polishing and Glass Cloths 3 Pack Set GXCLOTH3PK
$41.22 $27.06
New MEGUIARS Smooth Surface Clay Kit Quik Detailer spray bottle 473ml - G1120
$84.14 $51.44
New FORMULA 1 Safely All Wheel and tires Cleaner, Foaming - 680ml 615254
$47.67 $31.93
New MEGUIARS Ultimate Car Wash & Hybrid carnauba/polymer wax 473ml - G17716EU
$69.10 $42.87


