New NARVA H9 PGJ19-5 Standard Globe 12V 65W Suit For VOLVO 48077
Product Specification:-
| Part No. | 48077 |
| Type | GLOBE |
| Brand | NARVA |
| Unit of Measure | EACH |
| Description | Narva H9 PGJ19-5 Globe 12V 65W |
| Warranty | One Year |
| Globe Base | PGJ19-5 |
| Globe Style | H9 |
| Watts | 65 |
| Voltage | 12 |
| Weight | .04kg |
| Pack Qty | 1 |
| Globe Type | Standard |
| Product Group 1 | LIGHTING |
| Product Group 2 | GLOBES & KITS |
Features:-
• H9 65W
• PGJ19-5 Base
• Pack of 10
| Part No | 48077 |
| Brand | NARVA |
| Type | Globe |
| Suitable for | VOLVO |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
⚠️ For reference only. Always confirm against your vehicle's VIN before purchase.
| Make | Model & Series | Year Range | Engine | Details | Comments |
|---|---|---|---|---|---|
| VOLVO | XC60 | 01/09 - 12/10 | 3.2L B6324S DOHC 24v MPFI | 6cyl 175kW 6sp Auto 4dr Wagon AWD | |
| VOLVO | XC60 | 01/10 - 12/13 | 3.2L B6324S5 DOHC 24v MPFI | 6cyl 179kW 6sp Auto 4dr Wagon AWD | |
| VOLVO | XC60 D4 | 01/14 - 12/15 | 2.0L D4204T5 DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. | 4cyl 133kW 8sp Auto 4dr Wagon FWD | |
| VOLVO | XC60 D4 | 01/12 - 12/14 | 2.0L D5204T3 DOHC 20v Turbo Diesel Direct Inj. | 5cyl 120kW 6sp Auto 4dr Wagon FWD | |
| VOLVO | XC60 D5 | 01/09 - 12/09 | 2.4L D5244T4 DOHC 20v Turbo Diesel Direct Inj. | 5cyl 136kW 6sp Auto 4dr Wagon AWD | |
| VOLVO | XC60 T5 | 01/14 - 12/16 | 2.0L B4204T11 DOHC 16v Turbo Petrol Direct Inj. | 4cyl 180kW 8sp Auto 4dr Wagon FWD | |
| VOLVO | XC60 T5 | 01/11 - 12/14 | 2.0L B4204T7 DOHC 16v Turbo Petrol Direct Inj. | 4cyl 177kW 6sp Auto DCT 4dr Wagon FWD | |
| VOLVO | XC60 T6 | 01/10 - 12/15 | 3.0L B6304T4 DOHC 24v Turbo MPFI | 6cyl 224kW 6sp Auto 4dr Wagon AWD | |
| VOLVO | XC70 | 01/07 - 12/10 | 3.2L B6324S DOHC 24v MPFI | 6cyl 175kW 6sp Auto 4dr Wagon AWD | |
| VOLVO | XC70 | 01/10 - 12/13 | 3.2L B6324S5 DOHC 24v MPFI | 6cyl 179kW 6sp Auto 4dr Wagon AWD | |
| VOLVO | XC70 D5 | 01/09 - 12/11 | 2.4L D5244T10 DOHC 20v Twin-Turbo Diesel Direct Inj. | 5cyl 151kW 6sp Auto 4dr Wagon AWD | |
| VOLVO | XC70 D5 | 01/11 - 12/15 | 2.4L D5244T15 DOHC 20v Twin-Turbo Diesel Direct Inj. | 5cyl 158kW 6sp Auto 4dr Wagon AWD | |
| VOLVO | XC70 D5 | 01/15 - 12/16 | 2.4L D5244T20 DOHC 20v Twin-Turbo Diesel Direct Inj. | 5cyl 162kW 6sp Auto 4dr Wagon AWD | |
| VOLVO | XC70 D5 | 01/07 - 12/09 | 2.4L D5244T4 DOHC 20v Turbo Diesel Direct Inj. | 5cyl 136kW 6sp Auto 4dr Wagon AWD |
Customer Reviews
Be the first to review this product
Help other Zivor Australasia customers shop smarter by sharing your experience.
Shipping
Free Australia-wide shipping over $99 via Australia Post eParcel with signature on delivery.
Express upgrade available from $14.90 at checkout.
Orders placed before 2pm AEST on business days are dispatched same day from our Moorabbin, VIC warehouse.
Returns
30-day returns — if the part doesn't fit or you change your mind, return it in original condition within 30 days for a refund or replacement.
See our full Returns Policy for details.
More From This Category
New NARVA H4 12V 60/55W P43T INTEN Globe-48472BL2 For VW-Transporter/Caravelle
$139.89 $94.75
NARVA 12V 21/5W BAY15D BULB BL Globe-47380BL For Suzuki-Grand Vitara *By Zivor*
$32.05 $21.39
NARVA 12V 21/5W T20 WEDGE BOX Globe-47534 For Mitsubishi-Outlander *By Zivor*
$76.02 $51.30
NARVA GLOBE H4 12V 60/55W BLUE PLUS 110 Globe-48532BL2 For Audi-A4 *By Zivor*
$138.78 $94.00
New NARVA H4 12V 60/55W P43T APLUS Globe-48677BL2 For Suzuki-SX4 *By Zivor*
$110.76 $74.99
New NARVA H3 12V 55W BL PK 1 Globe-48321BL For Land Rover-Defender *By Zivor*
$38.36 $25.68


