New NARVA Stop/Tail/Indicator Light LED 9 to 33V 94202
Specification:
| Specification Type | Specification Value |
|---|---|
| Part No. | 94202 |
| Type | LAMP COMBINATION STOP / TAIL / TURN |
| Brand | NARVA |
| Unit of Measure | EACH |
| Description | Narva Stop/Tail/Indicator Light LED 9 to 33V |
| Warranty | Five Years |
| Voltage | 9 to 33 |
| Note | Fitted with 0.5m of cable and vinyl grommet |
| Colour | Red/Amber |
| Light Style | Stop/Tail/Indicator Light |
| Light Type | LED |
| Size | 284 x 100 x 37mm |
| Current | Stop: 0.36A, Tail: 0.1A, Indicator: 0.37A @ 12V |
| Connector | Pre-Wired |
| Environmental | IP67, IP68 |
| Compliance | Stop/Tail: ADR 49/00, Indicator: ADR6/00 Cat 2A, Reflector: ADR 47/00 |
| Weight | 0.76kg |
| Product Group 1 | LIGHTING |
| Product Group 2 | TRUCK & TRAILER LIGHTING |
Features:
• Suitable for 12 volt or 24 volt applications
• Virtually Unbreakable Polycarbonate Lens
• In-built Retro Reflector
• 0.5m Hard Wired Cable
• IP Rating: IP66 and IP68
• ADR Approved
• 5 year L.E.D Warranty
| Part No | 94202 |
| Barcode | 9314464942020 |
| Brand | NARVA |
| Type | Trailer Electrical |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
Customer Reviews
Be the first to review this product
Help other Zivor Australasia customers shop smarter by sharing your experience.
Shipping
Free Australia-wide shipping over $99 via Australia Post eParcel with signature on delivery.
Express upgrade available from $14.90 at checkout.
Orders placed before 2pm AEST on business days are dispatched same day from our Moorabbin, VIC warehouse.
Returns
30-day returns — if the part doesn't fit or you change your mind, return it in original condition within 30 days for a refund or replacement.
See our full Returns Policy for details.
More From This Category
New NARVA H7 12V 55W PX26D BL PK 1 Globe-48328BL For Volvo-V70 *By Zivor*
$47.78 $32.12
New NARVA H4 12V 60/55W P43T INTEN Globe-48472BL2 For Honda-Legend *By Zivor*
$139.89 $94.75
New NARVA 12V H7 55W A PLUS Globe-48607BL2 For Volkswagen-Polo *By Zivor*
$125.94 $85.29
New NARVA H1 12V 55W P145S ARCPLUS Globe-48630BL For Smart-Cabrio *By Zivor*
$84.99 $56.28
New NARVA HB4 12V 51W P22D (9006) Globe-48006BL For BMW-Z Series *By Zivor*
$53.26 $35.85
NARVA GLOBE H7 12V 55W BLUE PLUS 110 Globe-48535BL2 For Audi-A6 *By Zivor*
$138.19 $93.60
NARVA H4 12V 60/55W PLATINUM PLUS 130-BL2 Globe - 48542BL2 For Mitsubishi-Magna
$163.41 $109.84
NARVA 12V 5W T10 WEDGE ARCT BL Globe-17189BL2 For Volkswagen-Caddy *By Zivor*
$45.63 $30.17
