New PHILIPS Vision Conventional Interior And Signaling Pack of 10 #12822CP
| Specification Type | Specification Value |
|---|---|
| Application | Interior, License, Rear position/ parking light, Side indicator, Stop light |
| Base | BA15s |
| Designation | R5W BA15d |
| Homologation ECE | NO |
| Range | Standard |
| Technology | Conventional |
| Type | R5W |
| Wattage | 5 W |
| Voltage | 12 V |
| Length | 28.9 cm |
| Width | 18.8 cm |
| Height | 13.1 cm |
| Gross weight per piece | 1.668 kg |
Features:-
Type of lamp: R5W
Pack of: 10
12 V,5 W
Philips is the choice of major car manufacturers
For 100 years, Philips has been on the forefront of the automotive lighting industry, introducing technological innovations that have become standard on modern automobiles. Today, one in two cars in Europe and one in three worldwide is equipped with Philips lighting
Wide range of 12V lamps to meet all functions
Which 12V lamp for which function ? Philips Automotive offering includes all car specific functions : high beam, Low beal, front fog , front indicator, side indicator, rear indicator, stop light, reversing light, rear fog light, license plate lights, rear position/parking light, interior lights.
Respecting high quality standards of the ECE homlogation
Philips automotive products and services are considered best-in-class in the Original Equipment Manufacturer market and the aftermarket. Manufactured from high quality products and tested to the highest specifications, our products are designed to maximize the safety and comfort of our customers driving experience. Our entire product range is thoroughly tested, controlled and certified (ISO 9001, ISO 14001 and QSO 9000) to the highest ECE requirements. Put simply, this is quality you can trust.
| Part No | 12822CP |
| Brand | PHILIPS |
| Type | Lighting & Bulbs |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
Customer Reviews
Be the first to review this product
Help other Zivor Australasia customers shop smarter by sharing your experience.
Shipping
Free Australia-wide shipping over $99 via Australia Post eParcel with signature on delivery.
Express upgrade available from $14.90 at checkout.
Orders placed before 2pm AEST on business days are dispatched same day from our Moorabbin, VIC warehouse.
Returns
30-day returns — if the part doesn't fit or you change your mind, return it in original condition within 30 days for a refund or replacement.
See our full Returns Policy for details.
More From This Category
NARVA 12V 55W H7 Everlife Standard Globe-2 Piece For GREAT WALL/GWM 48329BL2
$74.30 $50.12
NARVA H4 12V 60/55W P43T PLUS Globe-48872BL2 For Mitsubishi-Pajero iO *By Zivor*
$82.68 $54.93
New NARVA 12V 5W T10 WEDGE ARCT BL Globe-17189BL2 For BMW-M Series *By Zivor*
$45.63 $30.17
New NARVA 12V 10W 10X31 FEST BL PK Festoon Globe-47269BL For Nissan-200 SX
$31.64 $21.12
