New OEX Air Conditioning Condenser For Komatsu Wa380-6 6.7l Saa6d107e CNX01001
Product Specification:-
| Part No. | CNX01001 |
| Type | AIR CONDITIONING CONDENSER |
| Brand | OEX |
| Unit of Measure | EACH |
| Description | Condenser Parallel Flow Inlet #6 MIOR Outlet #10 MIOR |
| Warranty | One Year |
| Condenser Type | Parallel Flow |
| Inlet Fitting | M22 x 1.5 MIOR |
| Length | 595mm |
| Outlet Fitting | M16 x 1.5 MIOR |
| Weight | 2.5kg |
| Height | 350mm |
| Thickness | 22mm |
| Product Group 1 | COOLING |
| Product Group 2 | AIR CONDITIONING |
Features:-
• To Suit: Komatsu Dump Truck HD465/785 2003 >
• Loader WA320 - 500 6.7L, 8.3L & 15.2L 01/1995 >
| Part No | CNX01001 |
| Brand | OEX |
| Type | Air Conditioning Condenser |
| Suitable for | KOMATSU |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
⚠️ For reference only. Always confirm against your vehicle's VIN before purchase.
Note : The given information is only for reference purpose , Would request you to please contact prior purchase with Vehicle vin# & other details such as Make, Model, Sub-Model, Engine, Year Range.
The product images shown are for Display purposes only and may not be an exact representation of the product.
KOMATSU WA380-6 6.7L SAA6D107E OHV 12v Turbo Diesel Direct Inj. 6cyl Wheel Loader [01/07 ON]
Customer Reviews
Be the first to review this product
Help other Zivor Australasia customers shop smarter by sharing your experience.
Shipping
Free Australia-wide shipping over $99 via Australia Post eParcel with signature on delivery.
Express upgrade available from $14.90 at checkout.
Orders placed before 2pm AEST on business days are dispatched same day from our Moorabbin, VIC warehouse.
Returns
30-day returns — if the part doesn't fit or you change your mind, return it in original condition within 30 days for a refund or replacement.
See our full Returns Policy for details.
More From This Category
OEX A/C Condenser For Holden Caprice Vs Series 2 3.8l Ecotec L67 #CNX028
$347.54 $234.90
OEX A/C Condenser For Holden Calais Vx Series 1 3.8l Ecotec L67 #CNX030
$333.18 $225.18
OEX Air Conditioning Condenser For Hsv Xu6 Vx Series 2 3.8l Ecotec L67 #CNX030
$333.18 $225.18
OEX Air Conditioning Condenser For Toyota Rav4 Aca33r 2.4l 2az-fe #CNX1000
$388.90 $262.86
GOSS Idle Speed Air Control Value For MITSUBISHI VERADA 8/1991-2/1994 #IAC434
$202.92 $137.13
OEX Air Condenser For Audi A3 2.0 TFSI Quattro 8PA 147kw H/B 2004-13 #CNX870
$286.82 $193.85
INJECTRONICS Engine Control Module (ECM) For MITSUBISHI LANCER #MD334914CO
$1,057.45 $714.83



