OEX Air Conditioning Condenser For Toyota Corolla Zre152r 1.8l 2zr-fe #CNX1330
Description
Features
Product Specification:-
| Part No. | CNX1330 |
| Type | AIR CONDITIONING CONDENSER |
| Brand | OEX |
| Unit of Measure | EACH |
| Description | Denso Air Conditioning Condenser Parallel Flow Inlet Pad Outlet Pad |
| Warranty | One Year |
| Condenser Type | Parallel Flow |
| Inlet Fitting | Pad |
| Length | 628mm |
| Outlet Fitting | Pad |
| Receiver Drier | RDX0040 |
| Note | Subcooled |
| Weight | 3.68kg |
| Height | 390mm |
| Thickness | 16mm |
| Product Group 1 | COOLING |
| Product Group 2 | AIR CONDITIONING |
Features:-
• To Suit: Toyota Corolla ZRE152 - 182R 1.8L 03/2007 >
Vehicle Compatibility
Note : The given information is only for reference purpose , Would request you to please contact prior purchase with Vehicle vin# & other details such as Make, Model, Sub-Model, Engine, Year Range.
The product images shown are for Display purposes only and may not be an exact representation of the product.
TOYOTA COROLLA ZRE152R 1.8L 2ZR-FE DOHC 16v MPFI 4cyl 100kW 4sp Auto 4dr Sedan FWD [03/07 - 10/13]
TOYOTA COROLLA ZRE152R 1.8L 2ZR-FE DOHC 16v MPFI 4cyl 100kW 4sp Auto 5dr Hatchback FWD [03/07 - 07/12]
TOYOTA COROLLA ZRE152R 1.8L 2ZR-FE DOHC 16v MPFI 4cyl 100kW 6sp Man 4dr Sedan FWD [03/07 - 10/13]
TOYOTA COROLLA ZRE152R 1.8L 2ZR-FE DOHC 16v MPFI 4cyl 100kW 6sp Man 5dr Hatchback FWD [03/07 - 07/12]
TOYOTA COROLLA ZRE153R 2.0L 3ZR-FE DOHC 16v MPFI 4cyl 102kW 4sp Auto 4dr Sedan FWD [05/07 - 10/13]
TOYOTA COROLLA ZRE172R 1.8L 2ZR-FE DOHC 16v MPFI 4cyl 103kW 6sp Man 4dr Sedan FWD [12/13 ON]
TOYOTA COROLLA ZRE172R 1.8L 2ZR-FE DOHC 16v MPFI 4cyl 103kW 7sp Auto CVT 4dr Sedan FWD [12/13 ON]
TOYOTA COROLLA ZRE182R 1.8L 2ZR-FE DOHC 16v MPFI 4cyl 103kW 6sp Man 5dr Hatchback FWD [08/12 - 05/18]
TOYOTA COROLLA ZRE182R 1.8L 2ZR-FE DOHC 16v MPFI 4cyl 103kW 7sp Auto CVT 5dr Hatchback FWD [08/12 - 05/18]
Specifications
| Part No | CNX1330 |
| Brand | OEX |
| Type | Air Conditioning Condenser |
| Suitable for | TOYOTA |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Zivor Australasia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
OEX Air Condenser For Skoda Octavia 1.6 TDI (1Z5) Wagon Diesel 2009-2013 #CNX870
$286.82 $178.97
OEX Air Conditioning Compressor For Bmw 328i F30 2.0l N20 B20 A #CXD0016
$1,388.89 $865.99
OEX Air Conditioning Compressor For Kia Magentis Mg 2.4l G4kc #CXH0009
$955.57 $595.86
OEX Air Conditioning Condenser For Jeep Commander Xh 3.0l Om642,exl #CNX284
$384.74 $240.01
OEX Air Conditioning Condenser For Iveco Stralis At8 7.8l Cursor-8 #CNX169
$788.91 $491.96
OEX Air Conditioning Compressor For Peugeot 308 T7 1.6l Ep6cdt (5fv) #CXD0037
$1,488.90 $928.32
OEX Air Condenser For Volkswagen Jetta 2.0 FSI (1K) Sedan 2005-2010 #CNX870
$286.82 $178.97
OEX Air Condenser For Skoda Octavia 2.0 TDI 1Z3 Hatchback 2005-2010 #CNX870
$286.82 $178.97
