New NARVA LED 10 to 32V Recessed Mount Front Indicator Amber Lamp (Light) 95200
| Part No. | 95200 |
| Type | INDICATOR LAMP |
| Brand | NARVA |
| Unit of Measure | EACH |
| Description | Narva Front Indicator Lamp LED 10 to 32V Recessed Mount |
| Warranty | Five Years |
| Voltage | 12 or 24 |
| Weight | .27kg |
| Colour | Amber |
| Light Style | Indicator Light |
| Light Type | LED |
| Mount Cnt to Cnt | 201mm |
| Mount | Recessed |
| Environmental | IP66 |
| Voltage Rating | 10 to 32 |
| Compliance | ADR 6/00 Cat 1 |
| Product Group 1 | LIGHTING |
| Product Group 2 | TRUCK & TRAILER LIGHTING |
Features:-
• Suitable for 12 volt or 24 volt applications
• 0.5m hard wired cable
• Manufactured for leading bull bar manufacturers and truck companies as an L.E.D front direction indicator.
• Stylish retro-fit design suits a range of aftermarket 4WD and truck bull bars.
• 230 x 59mm
• Fitted with the identical bracket design and footprint used for the incandescent lamps, upgrading to the latest pre-wired L.E.D models.
• ADR Approved 6/00
• Virtually unbreakable polycarbonate lens
| Part No | 95200 |
| Brand | NARVA |
| Type | Indicator Light |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
Customer Reviews
Be the first to review this product
Help other Zivor Australasia customers shop smarter by sharing your experience.
Shipping
Free Australia-wide shipping over $99 via Australia Post eParcel with signature on delivery.
Express upgrade available from $14.90 at checkout.
Orders placed before 2pm AEST on business days are dispatched same day from our Moorabbin, VIC warehouse.
Returns
30-day returns — if the part doesn't fit or you change your mind, return it in original condition within 30 days for a refund or replacement.
See our full Returns Policy for details.
More From This Category
New NARVA H7 12V 55W PX26D BL PK 1 Globe-48328BL For Volvo-V70 *By Zivor*
$47.78 $32.12
New NARVA H4 12V 60/55W P43T INTEN Globe-48472BL2 For Honda-Legend *By Zivor*
$139.89 $94.75
New NARVA 12V H7 55W A PLUS Globe-48607BL2 For Volkswagen-Polo *By Zivor*
$125.94 $85.29
New NARVA D3S HID Base PK32d-5 Standard Globe 12/24V35W Suit For HSV 49309
$405.18 $274.90
New NARVA H1 12V 55W P145S ARCPLUS Globe-48630BL For Smart-Cabrio *By Zivor*
$84.99 $56.28
New NARVA HB4 12V 51W P22D (9006) Globe-48006BL For BMW-Z Series *By Zivor*
$53.26 $35.85
NARVA GLOBE H7 12V 55W BLUE PLUS 110 Globe-48535BL2 For Audi-A6 *By Zivor*
$138.19 $93.60
